MOJE 7 ZALET BYCIA MAMĄ

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza,

odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”

– Józef Ignacy Kraszewski

 

Jeszcze jakiś czas temu jak ktoś mnie zapytał: „Czy jesteś szczęśliwa?” uciekałam od odpowiedzi. Teraz już wiem, że do szczęścia jak i spełnienia brakowało mi jednego…

Od kiedy zostałam mamą poczułam się spełniona na sto procent, doskonale też dowiedziałam się co to szczęście. W mojej definicji mogę śmiało powiedzieć, że SZCZĘŚCIE to dziecko, szczęście to mały człowiek, za którego jesteś odpowiedzialna od pierwszych dni narodzin, szczęście to oczy Twojego maleństwa, które wpatrują się w Ciebie i ufają Ci. Ta słodka buzia o poranku oraz maleńkie rączki, które Cię oplatają. Kocham to ! 

Emilka ma już prawie pół roku, a ja powoli zaczynam tęsknić za tymi pierwszymi momentami, które razem spędziłyśmy, których nie da się powtórzyć, ale zapadają głęboko w mojej pamięci i w sercu.

Jakie są zatem zalety bycia mamą?

 

1. To my rodzice, stworzyliśmy najwspanialszy cud

9 miesięcy noszenia pod sercem dziecka, które nie wiemy jak wygląda, nie wiemy jakie będą jego oczy, włosy, jaki będzie miało charakter. Ale mocno o tym myślimy i wyobrażamy sobie to. Wyobrażamy sobie jak będzie wyglądało nasze dziecko. Ciąża, jest to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety, dodam, iż dla ojców jest to również ogromny powód do dumy. Niewiarygodne jest to, że już od pierwszych dni, kiedy dowiadujemy się o ciąży, kochamy bardzo mocno nasze maleństwo i jesteśmy w stanie zrobić dla niego już bardzo wiele. 

2. Najwspanialszy czas

Będąc w ciąży myślisz o porodzie, myślisz o bólu, który temu towarzyszy. Jednak oczyść umysł, poród to czas kiedy zobaczysz swoje długo oczekiwane dziecko. Powinnaś być dumna, że dzięki Tobie dziecko pojawi się niebawem na świecie. Kiedy Twoje maleństwo zostanie położone u Ciebie na brzuszku – wiem, że zapamiętasz ten moment na wiele wiele lat. Jestem o tym przekonana.  Pierwszy dotyk, pierwsze spojrzenie. To jest coś pięknego. Mamo jesteś wielka! Pamiętaj!

3. Stajemy się zupełnie kimś innym

Uruchamia się w Tobie instynkt. Stajesz się bardziej wrażliwa na płacz innego dziecka. Na jakąkolwiek krzywdę, którą doświadcza dziecko. Nie przejdziesz obok tego obojętnie. Będziesz wdzięczna za zdrowie, które ma Twoje dziecko i zrozumiesz jakie to szczęście. Zdrowie maleństwa jest dla mamy najważniejsze jak i bezpieczeństwo. Będziesz dbała o to, aby Twojemu dziecku nigdy nic nie groziło. Jesteśmy odpowiedzialne za nasze małe słoneczka.

4. Dziecko zmienia nasz świat

Już w ciąży zmienia się nasze życie, jednak największy obrót przybiera podczas narodzin maleństwa. Nadaje w naszym życiu nowy sens. Przy dziecku nie ma czasu na troski i zmartwienia. Ten mały człowiek zawładnie naszą głową w 100% i nie będzie nam to wcale przeszkadzało. Nagle kilkugodzinne zabawy nie będą dla nas stratą czasu. 

5. To Ty masz wpływ na to jakie będzie Twoje dziecko

To czy zakocha się w tańcu, kwiatach, muzyce, sporcie czy w sztuce to w dużym stopniu zależy właśnie od Ciebie. To czy będzie towarzyska, otwarta, zabawna, nieśmiała czy zamknięta w sobie. Masz na to duży wpływ. Bądź wzorem dla swojego dziecko. Jest to dla Ciebie nie lada zadanie. 

6. Tworzy się więź miedzy mamą a dzieckiem

To Ty będziesz najbliżej swojego dziecka. Tylko Ty będziesz je rozumieć najbardziej i zaspokajać potrzeby. Tul, noś na rękach tak często jak tylko dziecko się tego domaga, jest to najwspanialszy moment bliskości. Najwspanialszy moment jaki możesz dać swojemu dziecku. Dotyk dla dziecka jest niesamowicie ważny. 

7. Niemożliwe staje się możliwe

Dla swojego dziecka będziesz w stanie zrobić bardzo wiele. Bycie mamą doda Ci skrzydeł. Nieprzespane noce, czuwanie podczas choroby nie będą dla Ciebie problemem. Dbasz o bezpieczeństwo swojego maleństwa, jeżeli tylko coś mu zagrozi zmienisz się w waleczną lwicę. To naturalne zachowanie, ale daje Ci sygnał, że dziecko to Twoje życie. 

A Ty co najbardziej kochasz w byciu mamą?

5 komentarzy

 • Agnesssja 10 marca 2017 at 17:48

  Czytając-aż się rozmarzyłam 🙂

  agnesssja.blogspot.com

  Reply
 • Jola 13 marca 2017 at 11:32

  To niesamowite, jak bardzo dziecko potrafi zmienić człowieka. Czasem jest trudno, na prawdę trudno, a nie wyobrażam sobie życia bez moich dzieci. I choć czasem marzę o tym, aby „nic nie musieć” to za nic w świecie nie zamieniłabym tego co mam.

  Reply
  • Stylovamama 13 marca 2017 at 17:28

   Człowiek w naturalny sposób się zmienia dla dziecka, dla bycia lepszym dla niego. Bo dzieci to sens naszego życia. Owszem są trudniejsze dni, każdy je ma, ale macierzyństwo to coś przepięknego, to dar. Najważniejsze, że to doceniasz, ja również 🙂

   Reply
 • Iwona 13 marca 2017 at 11:34

  Za słowa ”Mamusiu Kocham Cię”, za rączki wtulone we mnie, za uśmiech synków, za to, że mam dla kogo żyć 🙂

  Reply
 • alla84 13 marca 2017 at 12:24

  Podpisuję się prawie pod wszystkim. Nie urodziłam mojego synka i to nie ja stworzyłam jego zewnętrzność. Ale codziennie, jak z plasteliny, lepię jego osobowość, nawyki, charakter. Podziwiam jego piękno i z całego serca cieszę się, że go mam. Dziękuję Bogu za to, że mogę go przytulać, że mogę z nim rozmawiać, że wieczorem krzyczy ze swojego łóżka: „baldzo CIę kocham mamusiu! Doblanoc”. Za to, że zmienił mój cały świat, urzeczywistnił marzenia, za to, że całą moją miłość mogłam zamknąć w jego dłoniach, za spełnienie, które mi dał, za chaos w domu, za poczucie, że mam po co żyć, za to, że jest żywym dowodem na to, że każdy ma swoją drogę do szczęścia, a marzenia naprawdę się spełniają tym, którzy się nie poddają.

  Reply

Leave a Comment