POZBĄDŹ SIĘ UBRAŃ, KTÓRE PSUJĄ CI NASTRÓJ

Szafa pomieści wiele, tylko zastanów się po co Ci ubrania, które od samego patrzenia powodują, że jest Ci smutno, lub ogarnia Cie złość?

 

Być może w swojej garderobie masz jeszcze kilka jeansów z liceum lub podstawówki, które Ci się podobają, jednak już się w nie nie mieścisz. Niech podniesie rękę ta z Was, która wyrzuciła wszystkie swoje ubrania z młodzieńczych lat 🙂 Pewnie też na dnie szafy masz kilka kompletów sukienek, które świetnie leżały na Tobie zanim zaszłaś w ciąże? Na sam widok tej obcisłej sukienki robi Ci się przykro i najlepiej schowałabyś się pod kołdrę i nie wychodziła z niej tak długo, aż zdarzy się cud i zbędne kilogramy same znikną. Być może w swojej kolekcji masz jeszcze kilka ubrań od swojego byłego faceta, które wywołują w Tobie niemiłe wspomnienia? Pozbądź się ich! 

 

Sama jeszcze kilka dni temu znalazłam sporo bluzeczek w rozmiarze XS, które sięgają mi do pępka, lub są tak obcisłe, że źle się w nich czuję. Króciutka kurtka zimowa też znalazła swoje miejsce w mojej szafie. Krótkie szorty już nie leżą na moich biodrach tak idealnie jak przed ciążą. Wydawało mi się, że te rzeczy się jeszcze przydadzą i z podniesioną głową wystąpię w nich na niejednej imprezie. Jednak nie zdecydowałam się na założenie ich przez dobrych kilka lat, aż w końcu o nich zapomniałam. Tylko zajmowały mi niepotrzebnie miejsce w szafie. Ostatecznie zadałam sobie pytanie:

– „Czy jak teraz założę tą bluzkę, to czy wyjdę w niej np. do kawiarni z koleżanką?”

Odpowiedź była szybka:

– Nie! Nie złożyłabym tych ubrań nawet idąc do kiosku na przeciwko po gazetę!

Więc po co je trzymam? 

 

Dlatego tak samo jak ja spójrz na zawartość swojej szafy krytycznym okiem i zastanów się, czy rzeczywiście chcesz być nadal w posiadaniu tych wszystkich ubrań.

 

 

15 myśli na temat “POZBĄDŹ SIĘ UBRAŃ, KTÓRE PSUJĄ CI NASTRÓJ

    1. I to była bardzo dobra decyzja! Tym bardziej, że czujesz się z tym lepiej, no i jest więcej miejsca na nowe rzeczy 😉

  1. Ja bardzo chętnie pozbyłabym się wszystkich ubrań, które nieużywane leżą u mnie w wiklinowym koszu, ale większość to nowe, nawet ładne ubrania i szkoda mi je wyrzucać lub oddawać 🙁

    1. W takim razie poprzerabiaj je na swój sposób. Pozmieniaj drobiazgi, które spowodują, że dawny ciuch spodoba Ci się na nowo. Ten kosz może Ci się ciągle napełniać 😉

  2. Fajnie napisany post. Mojej dziewczynie muszę pokazać ten wpis. Ale zazwyczaj ciężko jest jej wyrzucić to co nie jest potrzebne.

  3. Ostatnio wyrzuciłam kilka sztuk, które kupiłam w przypływie amoku i nigdy ich nie założyłam. Wisiały w szafie jak wyrzut sumienia że straciłam pieniądze. Koniec z tym 🙂 Od razu poczułam się lepiej.

Dodaj komentarz