3 ZASADY, KTÓRE POMOGĄ CI UTRZYMAĆ IDEALNY PORZĄDEK W SZAFIE

Pewnie nie raz szykując się do wyjścia stajesz przed szafą i mówisz magiczne zdanie „nie wiem w co się ubrać”! Zgadza się? Dlatego warto wprowadzić zasadę, która ułatwi Ci moment wyjścia z domu.

 

Mając porządek w szafie wiesz dokładnie co się w niej znajduje. Bałagan, który jest w szafie powoduje, że o połowie posiadanych ciuchów zapominamy. Dzięki dobrej organizacji i uporządkowaniu rzeczy codzienne godzinne stanie przed szafą Ci nie grozi.

 

1.Stwórz gotowy zestaw ubrań 

Stworzenie gotowych zestawów ubrań jest najlepszym rozwiązaniem, oraz bardzo pomocnym trikiem, który pomoże Ci rano sięgnąć po wieszak, na którym wisi już spódnica lub spodnie oraz idealnie dobrana do niej bluzka.

 

2. Naucz się odkładać rzeczy na miejsce

Niestety nic samo się nie zrobi, a tym bardziej nie zawiesi, nie złoży, nie posegreguje. Miej nawyk odkładania rzeczy na miejsce od razu po ich zdjęciu. Najgorszym błędem jaki możesz popełnić to sterta zwiniętych ubrań rzucona gdzieś na dno szafy lub szuflady. Nie ozdabiaj też kanapy lub fotela zestawami ubrań, to nie wygląda dobrze.

 

3. Podziel na strefy

Świetnym sposobem jest podział na strefy w szafie (osobno sukienki, koszule, t-shirty, spodnie). Na pewno ułatwi Ci to odnalezienie ubrania, którego potrzebujesz, oraz dzięki temu będziesz świadoma, w których spodniach chodzisz częściej, a po które nawet nie sięgasz, wtedy też śmiało się ich pozbądź.

 

 

6 myśli na temat “3 ZASADY, KTÓRE POMOGĄ CI UTRZYMAĆ IDEALNY PORZĄDEK W SZAFIE

  1. W mojej szafie panuje totalny minimalizm 😛 Na bieżąco pozbywam się ubrań, których nie miałam na sobie od dłuższego czasu. Staram się wieszać sukienki z sukienkami, spódniczki ze spódniczkami itp., ale w praktyce różnie wychodzi 😛

  2. Oj żeby mieć taki nawyk odkładania… 🙂 a na poważnie szafa musiałaby być z 3 razy większa żeby spokojnie zrobić strefy i żeby pięknie luźno wisiało wszystko.

Dodaj komentarz