10 RZECZY, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SĄ DLA MNIE WYJĄTKOWE…

1. zapach choinki

Oj tak, od kilku lat w moim domu, w święta stoi wielka, piękna i pachnąca choinka. Uwielbiam to zielone drzewko. Od razu czuję nastój świąteczny. Choinka gości w moim domu przeważnie w drugim tygodniu grudnia. Jest to idealny czas aby się nią nacieszyć.

2. ozdoby świąteczne

Ach te błyskotki, łańcuchy, różnokolorowe bombki, światełka jakie to jest wszystko piękne. Co roku na widok tych bibelotów śmieję się jak małe dziecko. Od razu mam lepszy humor gdy mogę zakupić kolejne ozdoby do już obecnej kolekcji.

3. płatki śniegu

Mimo, że zima nie jest moją ulubioną porą roku to widok spadających płatków śniegu cieszy mnie niesamowicie. A widok spadającego śniegu wieczorową porą, gdzie wśród świateł śnieg pięknie się mieni, co dodatkowo daje niesamowitego blasku, wtedy mogę się na niego patrzeć godzinami.

4. przygotowywanie potraw

Może nie zawsze świetnie idzie mi w kuchni, jednak lubię gotować, a tym bardziej świąteczne potrawy i ciasta. Na samą myśl już czuję zapach świątecznych wypieków i pierników w całym domu. W kuchni też bardzo lubię poeksperymentować, więc na pewno nie znajdziecie u mnie na stole utartych schematów jeżeli chodzi o potrawy, zawsze je delikatnie urozmaicę i nawet jest to zjadliwe 😉

 

5. pięknie przyozdobione dekoracje sklepowe

Jak większość kobiet uwielbiam zakupy, a świąteczny czas nadaje im jeszcze lepszego nastroju. Wszystkie dekoracje i ozdoby w witrynach sklepowych przykuwają naszą uwagę, zachęcając nas do wejścia. Takie dekoracje cieszą moje oko i sprawiają, że zakupy w centrum handlowym mogą być jeszcze przyjemniejsze.

6. piosenki świąteczne

Zarówno te sprzed wielu lat oraz te całkiem nowe utwory świąteczne tworzą klimat. Słucham ich w sklepach, w domu czy podczas jazdy samochodem. Kochani idą święta!

7. ogromne choinki 

Niby co roku stoi ta sama, ogromna i bogato ozdobiona choinka w centrum każdego miasta, jednak jej widok wzbudza we mnie pozytywne emocje. Każdego roku w grudniu, zdjęcie z wielką choinką obowiązkowo musi być w mojej galerii 😉

8. świeczki, lampiony

Jestem fanką świeczek, mam ich sporą liczbę i chyba nie znudzi mi się ich kolekcjonowanie zbyt szybko. W moim domu lampiony i świeczki tworzą nastój, to już tradycja, że każdego wieczora zapalam kilka świeczek. A święta są na tyle wyjątkowe, że tych rozpalonych płomyków jest dużo dużo więcej.

9. prezenty

Oprócz kupowania prezentów dla moich najbliższych, uwielbiam je też pakować. Od kiedy tylko pamiętam pakowanie prezentów sprawiało mi dużą frajdę i tak pozostało do dziś. Nie dopuszczam nikogo innego do tej czynności, wszyscy wiedzą, że to jest zadanie dla mnie 😉

10. czas z najbliższymi

Jest to czas na wspólne spędzenie magicznych chwil z tymi, których kocham. Doceniam to, że jesteśmy razem i wspólnie spędzamy ten świąteczny czas mogąc w tym samym gronie, lub większym podzielić się opłatkiem i życzyć sobie Wesołych Świąt! Będą to już drugie święta z moją małą córeczką Emilią! Dlatego wiem, że będą to na prawdę wyjątkowe święta 🙂 Myślę, że w tym roku właśnie Emilia będzie rozdawała prezenty, jestem pewna, że świetnie sobie poradzi. W Wigilię obchodzę również imieniny, więc czego mogę chcieć więcej!

Post powstał przy okazji udziału w akcji  Wspólne blogowanie przy choince.

A Ty, co lubisz najbardziej w okresie świątecznym?

No Comments

Leave a Comment